Top
Altan YİĞİT / SEO  / SEO Danışmanlığı
SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı nedir?

SEO danışmanlığı, Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında web sitenizin hedeflenen anahtar kelimelerini üst sıralarda listelenmesini sağlamak için verilen hizmettir. SEO Danışmanlığı hizmeti almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, hizmeti  alacağınız SEO ajansı ya da SEO Danışmanının referanslarıdır.

Google gibi arama motorlarının ana sayfasında yer almak, özellikle e-ticaret siteleri için önemi bir hayli büyüktür. 2016 verilerine göre; internet kullanıcılarının, internet üzerinden satın alma, sipariş verme oranı yüzde 34,1’dir.

Arama motorlarının üst sıralarında yer almak, özellikle rekabeti fazla olan kelimelerde pekte kolay değildir. Üst sıralarda yer almak için mutlaka profesyonel olarak SEO Danışmanlığı hizmeti almalısınız.

SEO Danışmanlığı hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • SEO Danışmanlığı hizmeti alırken sizlere ilk 3 sıra garantisi veriyorlarsa onlara hayatta başarılar dileyin ve o masadan derhal kalkın. SEO Danışmanlarının Google ile bir bağı yoktur. Bizler sadece aracıyız.
  • Düşük bütçelere hizmet sunuluyorsa, ucuz diye web sitenizi emanet etmeyin. Unutmayın; SEO Danışmanlığı bütçe ve emek gerektirir.
  • SEO Danışmanlığı hizmetinde deadline verilmesi söz konusu dahi olamaz (“Şu tarihte ana sayfadasınız.” “Üç ay sonra 10 sıra yükseliriz.” vb.).
  • SEO hakkında en azından temel bilgi sahibi olun. SEO Danışmanı ya da SEO ajansı sizlere gereksiz laf salatası yaparak gözünüzü boyayabilir.
  • Hizmeti aldıysanız eğer haftalık site içi, aylık genel SEO raporu isteyin.
  • SEO Danışmanı ya da SEO ajansının referanslarını detaylı inceleyin.

SEO Danışmanlığı hizmeti

SEO Danışmanlığı hizmeti neleri kapsamaktadır?

Site analizi:

SEO Danışmanı ilk etapta genel site analizi yapar. Hatalar tespit edilir ve duruma göre aksiyon alınır.

Anahtar kelime planlaması:

Öncelikle, SEO Danışmanı karşı taraftan başlangıç için anahtar kelime ister. Anahtar kelimeler dahilinde site içi ve site dışı SEO çalışma planını düzenler.

Site içi SEO çalışmaları:

SEO danışmanı, site içinde bulunan genel tüm iç yapıyı optimize eder, sitenin içerik planlamasını oluşturur, kullanıcıya ve arama motorlarına yönelik sitenin temasında düzenlemeler yapar.

Site dışı SEO çalışmaları:

Backlink ve tanıtım işlemlerinin tamamını kapsar.

Raporlama:

Haftalık site içi SEO raporu ve aylık genel SEO raporu atılır.

SEO Danışmanı / Uzmanı kimdir?

SEO Danışmanı ya da SEO Uzmanı arama motorları ile web siteniz arasında köprü oluşturan kişidir. SEO Danışmanı, web sitenizin genel SEO çalışmalarını yürütür.

Eğer bir web siteniz varsa ve sitenizle ilgili gelecek planları düşünüyorsanız, sitenizi mutlaka işini bilen SEO danışmanına emanet edin.

SEO Danışmanlığı için altan.yigit@medyasef.com adresine mail atabilirsiniz.

Share
No Comments

Post a Comment